Sastāvdaļas: zaļā tēja, brūkleņu (lapas), liepu (ziedi), nātres (lapu), dadzis (sakne), sunīšu (zāle), klijas (kvieši).
Īpašības:
brūklenes: pazīstams kā tonizējošs, brūču dziedināšanas, pretdrudža, anticingotu līdzeklis, ko izmanto sāls nogulsnēšanas, reimatisma, diabēta, tuberkulozes gadījumos, plaušām, dzelte, hipertensija, neirastēnija, enterīts un kā antibakteriāls līdzeklis.
liepa: izmanto kā anestēzijas līdzekli un pretiekaisuma līdzekli. Liepa lieliski pret stenokardiju, bronhītu, galvassāpēm, ģīboni, apdegumiem, čūlas, zarnu kolikas, sāpes locītavās.
Nātrene: Palielina organisma rezistenci pret daudzām baktērijām, toksīniem, radiācijas kaitīgo iedarbību, stiprina imūnsistēmu, kā arī nodrošina augstu organisma aizsardzību pret skābekļa trūkumu, nātru lieto akūtas locītavas reimatismā, muskuļu reimatismā, podagrā.
dadzis: lieto dažādām urīnceļu slimībām, podagros, reimatismā, hemoroīdi, hronisku aizcietējumu, diabētu, ārstējot artrītu, artrozi, reimatismu un citas muskuļu un skeleta sistēmas slimības.
sunīšu zāle: Tam ir pretiekaisuma, hemostatiska, antimikrobiāla, sviedru veicinoša iedarbība, uzlabo vielmaiņu, palielina apetīti, uzlabo gremošanu un tiek izmantota arī locītavam.